english polski
Marysia Stokłosa Improwizacje ›
 
 
 
 
 



 

CENTRUM W RUCHU

ul. Żegańska 1A, Wawerska Strefa Kultury

CENTRUM W RUCHU jest zrzeszeniem choreografów. Od długiego czasu zbieramy doświadczenia, kształcimy się, a od kilku lat rozwijamy własne ścieżki twórcze w Polsce i za granicą. CENTRUM W RUCHU jest naszą reakcją na zastaną sytuację, na brak ośrodków, w których można
rozwijać swoją pracę - tworzyć spektakle, prowadzić warsztaty. Pomimo różnych zainteresowań i języków artystycznych zdecydowaliśmy trzymać się razem, aby prowokować zmiany. CENTRUM W RUCHU to propozycja zbudowania nowych możliwości dla pracy twórczej. Zostało stworzone i jest zarządzane przez samych artystów - budowane jest od potrzeby, od środka, od centrum. CENTRUM W RUCHU ma nas motywować, żeby sobie pozwalać na więcej. Żeby nie być zakładnikami systemu grantowo-projektowego. CENTRUM W RUCHU ma stymulować rozwój środowiska tańca i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.
 
 
Otwarte w marcu 2013 CENTRUM W RUCHU w Wawerskiej Strefie Kultury powstało z inicjatywy Fundacji Burdąg. Mieści się w budynku byłego gimnazjum udostępnionego przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w ramach projektu Wawerska Strefa Kultury. Odbywają się tu próby do spektakli, warsztaty oraz przedpremierowe pokazy prac. Jest to pierwsza udana próba stworzenia stałego miejsca pracy dla niezależnych choreografów w stolicy.
 
CENTRUM W RUCHU oferuje darmowe warsztaty dla lokalnej społeczności, laboratorium nowego tańca dla młodych twórców, a także otwarte pokazy "work-in-progress", które są zaproszeniem do dialogu o tańcu. Czekamy tam na was!
 
 www.facebook.com/centrumwruchu

zobacz film o CENTRUM W RUCH.