english polski
Marysia Stokłosa Aktualności
 

Studium Muzyka

27.04.2017 godz. 19:30

Zapraszamy na pokaz inaugurujący tegoroczną edycję projektu Centrum w Procesie. Maria stokłosa na nowo podejmuje temat relacji muzyki i tańca. Jak manewrować pomiędzy fantazją o tradycyjnej dominacji muzyki nad tańcem, a postulatem równouprawnienia? Artystka sprawdza czy możliwy jest związek otwarty, zamiast małżeństwa. Stan, w którym wiele możliwości jest w zasięgu ręki. Pokaz STUDIUM MUZYKA będzie prezentacją choreograficznych inspiracji muzyką obecnych w pracach zaproszonych choreografek Centrum w Ruchu i ich gości.

 

Centrum w Procesie jest platformą kameralnego współuczestnictwa widzów i artystów w procesie tworzenia choreografii. 

 

miejsce: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, Żegańska 1A

Wstęp na wydarzenie: wolny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MaMa Perform z okazji dnia matki

20 maja o godzinie 18

W Miejskim Teatrze Miniatura na Aleji Grunwaldzkiej 16 w Gdańsku będzie można zobaczyć spektakl MaMa Peform.

MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek - matek. Maria Stokłosa zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to co ważne, to z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu. Widzimy prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.

www.teatrminiatura.pl/pl/repertuar/detail/493/dzien-matki-w-miniaturze-mama-perform/

więcej o tym spektaklu w zakładce: Choreografia > MaMa Perform.

 

Intercontinental w ramach Sceny Tańca Studio

23 maja, godz 21:15

 

Solo z 2012 roku znowu na scenie. 

Więcej o spektaklu w zakładce: Choreografia > Intercontinenta

oraz na: teatrstudio.pl

 

Action is Primary

6 - 23 kwietnia

wystawa oraz pokazy badań improwizacji tańca z udziałem Meg Foley, Kristel Baldoz, Marysi Stokłosy i Annie Wilson. Kuratorka Marissa Perel. Opieka artystyczna Jeanine Durning.
 
Wejdź na stronę www.actionisprimary.com aby dowiedzieć się więcej o nadchodzących wydarzeniach i obejrzeć dokumentację z półrocznego projektu "3:15".
 
Spektakle odbywają się: środa - piątek, godz.: 19:00 oraz w soboty, godz.: 16:00.
 
Projekt możliwy dzięki wsparciu: The Pew Center for Arts & Heritage, CULTURE.PL, Polish Cultural Institute New York, Crane.

 

CZARODZIEJSKA GÓRA na Festiwalu Malta w Poznaniu.

26 -28 czerwca 2015 r.

Maltańska opera Czarodziejska góra to wspólna praca czterech twórców: kompozytora Pawła Mykietyna, reżysera Andrzeja Chyry, dramatopisarki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk oraz artysty sztuk wizualnych Mirosława Bałki. Choreografia: Marysia Stokłosa.

miejsce:
Aula Collegium Da Vinci (dawna WSNHiD), godz. 19:00.

Więcej informacji na stronie: http://malta-festival.pl/pl/program/czarodziejska-gora-2 

 

 

 

Strona 1 z 6 następna »